Евро 2024: Украйна - Белгия 0:0

Чорбаджийски и Стал допуснаха три гола за 13 минути

Божидар Чорбаджийски игра цял мач за Стал (Миелец) при загубата с 1:3 от Заглебие (Любин) в среща от 28-ия кръг на полската Екстракласа. Неговият отбор поведе в началото на второто полувреме, но след това допусна 3 гола за по-малко от четвърт час и пропусна да се утвърди в средата на класирането.

Точен за Стал беше Оскар Завада в 56-ата минута. Домакините обаче упражниха силен натиск и в 72-ата минута изравниха чрез чеха Мартин Долежал. Скоро след това неговият сънародник Ерик Даниел изведе Заглебие напред с гол почти от центъра, а отново Долежал в 85-ата реши всичко в полза на домакините.

В класирането Стал е на 11-о място с 33 точки, а Заглебие се изкачи на 13-ата позиция с 31. Начело е Погон (Шчечин), който изненадващо загуби с 1:2 от Висла (Плоцк), следван от Ракув и Лех (Познан). На дъното са Висла (Краков), Термалица и Гурник (Лечна), като трите тима са събрани в една точка.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!